Preview Image
Drenaż limfatyczny

Technika masażu opracowana przez profesora Bui Quoc Chau z Wietnamu

Drenaż limfatyczny, czyli multirefleksologia twarzy metodą Dien Chan, to technika masażu opracowana przez profesora Bui Quoc Chau z Wietnamu, który stworzył na bazie doświadczeń, pracując z tysiącami pacjentów mapy somatotropowe (soma - ciało, topus - powierzchnia) ponad 600 punktów refleksyjnych twarzy w podzielonych strefach.

Mapa złożona do profesjonalnej terapii 

Uproszczona wersja dla każdego

dien chan refleksologia twarzy | Health history, Reflexology, Tonning

Polega ona na stymulacji określonych punktów na twarzy. Metoda Dien Chan to połączenie współczesnej nauki i filozofii orientalnej. Wykorzystuje neurochemię mózgu i połączenia neuronowe między punktami refleksyjnymi twarzy, a odpowiadającymi im unerwionymi obszarami poszczególnych części ciała i narządów, co pozwala na poprawę samopoczucia, kondycji fizycznej i umysłowej, likwidację bólu i objawów dyskomfortu. Terapia Dien Chan jest bardziej kompleksową metodą terapeutyczną niż akupunktura.

Oprócz naciskania podczas zabiegu konkretnych punktów w obrębie twarzy odpowiadających za różne organy, poszukujemy punktów żywych oraz pracujemy na całych strefach odruchowych stymulując je, a w efekcie w krótkim czasie zmniejszając napięcia i ból oraz poprawiając funkcjonowanie narządów.

 Profesor Bui Quoc Chan

”Wszystkie choroby opierają się na słabym krążeniu energii. Jeśli spróbujesz wyleczyć tylko chory organ, nigdy naprawdę nie będziesz mógł go wyleczyć. Prawdziwe uzdrowienie może być tylko holistyczne, to znaczy uzdrowienie całego ciała. Uczmy się dbać o nasze ciało jako całość i nie koncentrujmy się tylko na osłabionych organach, a dobre rezultaty nie będą długo czekać!”

Metoda jest wykorzystywana w leczeniu różnego rodzaju bólów: chorób neurologicznych, zwyrodnieniowych, chorób narządów ruchu, traumatologii, problemach emocjonalnych, u pacjentów po wypadkach, udarze mózgu, uzależnieniach. 
Po latach doświadczeń udowodniono że ta metoda przynosi szybkie i trwałe efekty terapeutyczne.

Drenaż limfatyczny

A konkretnie? Jak to wygląda? I co daje?

  • Masaż limfatyczny trwa maksymalnie 30 minut
  • Poprawia stan skóry, cera poprawia się poprzez usunięcie toksyn, co powoduje zmniejszenie wyprysków i stanów zapalnych
  • Pobudza komórki oraz narządy wewnętrzne
  • Pobudza przemianę materii oraz metabolizm tkanki tłuszczowej
  • Polega na uciskaniu i pocieraniu skóry w specjalny sposób pozwalając pobudzić krążenie i przepływ limfy co łagodzi bóle i stany zapalne zatok i opuchliznę wokół oczu
  • Dzięki masażowi limfatycznemu skóra staje się sprężysta i lepiej odżywiona, a zmarszczki wyraźnie się spłycają
  • Drenaż limfatyczny stosowany jest jako metoda przygotowująca skórę do zabiegów medycyny estetycznej: mezoterapi, peelingów, wypełnień kwasem hialuronowym
  • Pomaga w regeneracji skóry po zabiegach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej
  • Działa relaksująco
Umów się na konsultacje
Praktyczna wiedza

Świadectwa
o diecie Gersona

Poniżej znajdziecie Państwo kilka wybranych opinii ludzi którym terapia Gersona radykalnie pomogła w drodze do odzyskania zdrowia. Wideo w języku angielskim.

Zadzwoń