Preview Image

Dr Krystyna Skulimowska

Lekarz-specjalista ginekolog-położnik z ponad 30 letnim doświadczeniem klinicznym. W 2012 roku, z powodu rosnącego przeświadczenia o ograniczeniach konwencjonalnej medycyny, zaczęła interesować się metodami komplementarnymi, terapiami naturalnymi, a zwłaszcza metodologią i postawą medycyny zintegrowanej.

Zachowując postawę krytyczną i zdrowy sceptycyzm, w toku wielu lat pogłębionych studiów i własnej praktyki przekonała się o wielkiej skuteczności m.in. stosowania preparatów roślinnych, ziołolecznictwa i licznych metod terapeutycznych wciąż uważanych za awangardowe, jak ozonoterapii. Uświadomiła też sobie fundamentalne znaczenie dociekania głębokich przyczyn stanów chorobowych oraz myślenia o ludzkim organizmie jako o zintegrowanej całości, a nie systemie osobnych układów i narządów. Są to postawy w dużej mierze zapomniane przez medycynę akademicką, która kładzie nacisk na leczenie objawowe, a do każdego systemu organizmu przypisuje osobną, wąską specjalizację, funkcjonującą niezależnie od innych.

Dziś dr Krystyna Skulimowska skupia się na zintegrowanej praktyce medycznej w ramach stworzone przez siebie kliniki Nowa Medycyna. Stosuje m.in. rozmaite formy ozonoterapii, leczenie dietą i odpowiednią żywnością, terapeutyczną detoksykację organizmu, multirefleksologię twarzy, elementy psychoterapii w zaburzeniach psychosomatycznych (Recall Healing / Totalna biologia). Odnosi znaczne sukcesy w leczeniu szerokiego spektrum schorzeń, pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia (często ze spektakularnym efektem) po przebytych nowotworach i operacjach, pomaga przyszłym rodzicom dzięki autorskiej metodzie naturalnego leczenia niepłodności.

Spośród jej licznych kwalifikacji należy wymienić: kurs ozonoterapii pod kierownictwem dr Franka Shallenbergera odbyty w Nevada Center for Alternative and Anti-Aging Medicine w USA, zakończony uzyskaniem Ozonotherapy Certification (jedyna posiadaczka tego certyfikatu w Polsce); kurs z zakresu terapii dr Maxa Gersona odbyty w Instytucie Gersona w San Diego w Kalifornii, USA, kurs multirefleksologii twarzy metodą Dien Chan w Akademii Refleksologii Terapeutycznej w Warszawie oraz Recall Healing / Totalna Biologia, Leczenie przez uświadomienie u Gilbert'a Renaud . Jest członkiem m.in. The American Academy of Ozonotherapy, Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii, Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, Polskiej Akademii Zdrowia, British Royal Gynacological Society oraz British Medical Ultrasound Society.

Zadzwoń