Preview Image

Dr Krystyna Skulimowska

Lekarz z ponad 30 letnim doświadczeniem klinicznym w zakresie medycyny akademickiej. W 2012 roku, z powodu rosnącego przeświadczenia o ograniczeniach konwencjonalnego lecznictwa, zaczęła interesować się metodami komplementarnymi, terapiami naturalnymi, a zwłaszcza metodologią i postawą medycyny zintegrowanej.

Zachowując postawę krytyczną i zdrowy sceptycyzm, w toku wielu lat pogłębionych studiów i własnej praktyki przekonała się o wielkiej skuteczności m.in. stosowania preparatów roślinnych, ziołolecznictwa i licznych metod terapeutycznych wciąż uważanych za awangardowe, jak ozonoterapii. Uświadomiła też sobie fundamentalne znaczenie dociekania głębokich przyczyn stanów chorobowych oraz myślenia o ludzkim organizmie jako o zintegrowanej całości, a nie systemie osobnych układów i narządów. Są to postawy w dużej mierze zapomniane przez medycynę akademicką, która kładzie nacisk na leczenie objawowe, a do każdego systemu organizmu przypisuje osobną, wąską specjalizację, funkcjonującą niezależnie od innych.

Dziś dr Krystyna Skulimowska skupia się na zintegrowanej praktyce medycznej w ramach stworzonego przez siebie Centrum Medycyny Przeciwstarzeniowej i Zintegrowanej. Stosuje m.in. rozmaite formy ozonoterapii, leczenie dietą i odpowiednią żywnością, ziołolecznictwo, terapeutyczną detoksykację organizmu, suplementację CBD, multirefleksologię twarzy, elementy psychoterapii w zaburzeniach psychosomatycznych. Odnosi znaczne sukcesy w leczeniu szerokiego spektrum schorzeń, pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia (często ze spektakularnym efektem) po przebytych nowotworach i operacjach, a także propaguje myślenie holistyczne oraz zdrowy styl życia i odżywiania.

Spośród jej licznych kwalifikacji należy wymienić: kurs ozonoterapii pod kierownictwem dr Franka Shallenbergera odbyty w Nevada Center for Alternative and Anti-Aging Medicine w USA, zakończony uzyskaniem Ozonotherapy Certification (jedyna posiadaczka tego certyfikatu w Polsce); kurs z zakresu terapii dr Maxa Gersona odbyty w Instytucie Gersona w San Diego w Kalifornii, USA, kurs multirefleksologii twarzy metodą Dien Chan w Akademii Refleksologii Terapeutycznej w Warszawie oraz Recall Healing - Totalna Biologia, Leczenie przez uświadomienie u Gilbert'a Renaud . Jest członkiem m.in. The American Academy of Ozonotherapy, Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, Polskiej Akademii Zdrowia oraz BMUS (British Medical Ultrasound Society).

Zadzwoń