Preview Image
Dieta Gersona

Dr Max Gerson wymyślił terapię, która przywraca zdrowie

Zmiany diety i spożycia składników odżywczych pomogą nie tylko w uzyskaniu dobrego samopoczucia, ale w łagodzeniu wielu chorób, w tym w leczeniu raka.

Ma ona na celu uwolnienie organizmu od toksyn i wzmocnienie układu odpornościowego.  Zwolennicy tej diety mówią, że może ona przywrócić ciało do normalnego stanu metabolicznego, a nawet  może doprowadzić do wyleczenia szerokiego spektrum chorób.

Reżim Gersona składa się z 3 głównych części:

 • ścisła ekologiczna dieta wegetariańska złożona z owoców i warzyw o wysokiej zawartości potasu i niskiej zawartości sodu
 • witaminy i suplementy mineralne oraz określone enzymy
 • lewatywy z kawy

Dr Gerson doszedł do wniosku, że przyczyną chorób jest zatrucie i niedożywienie komórkowe naszego ciała. Głównym czynnikiem jest tutaj brak równowagi między sodem a potasem.

Osoby stosujące ta dietę muszą jeść duże ilości owoców i warzyw. Uważa się, że dzięki temu wraca właściwa równowaga metaboliczna.  To oczyszcza wątrobę – najważniejszy narząd odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie całości. Uważa się również, że lewatywy z kawy dodatkowo pomagają wydalać toksyny z wątroby i okrężnicy. Dr Gerson uważał, że  przyjmowanie pewnych suplementów i enzymów może pomagać organizmowi nawet pozbyć się komórek rakowych.

Skuteczność Diety Gersona

W całej swojej historii terapia Gersona stała się synonimem skutecznego leczenia chorób przewlekłych a nawet nowotworowych. Chociaż prawdą jest, że terapia Gersona ma długą, sprawdzoną historię leczenia większości nowotworów, wielu nie zdaje sobie sprawy, że terapia Gersona ma również długą, udokumentowaną historię skutecznego odwracania ogromnej większości innych chorób zwyrodnieniowych.

Na czym to polega?

Na przyjmowaniu w określonych porach dnia odpowiednich kombinacji soków i posiłków warzywnych – wszystko na bazie produktów organicznych.

Istotnymi elementami terapii Gersona są:

 • zupa Hipokratesa,
 • lewatywy z kawy
 • owsianka
 • soki owocowo – warzywne
Dieta Gersona

A konkretnie? Jak to wygląda?

 • W Centrum Medycyny Przeciwstarzeniowej i Zintegrowanej dieta Gersona jest radykalnym oczyszczeniem naszego organizmu z toksyn i złogów oraz uzupełnieniem wszystkich składników odżywczych w organizmie.
 • Mamy Certyfikat Instytutu Gersona w San Diego, California US.
 • Ścisła dieta wg Gerson Therapy, przygotowana przy pomocy specjalistycznych urządzeń
 • Spożywanie codziennie świeżo wyciśniętych soków zapewnia organizmowi niezbędne składniki. Zawarte w nich enzymy rozbiją chore tkanki, w tym guzy nowotworowe. Charlotta Gerson nazwała soki cyt. ,,jest to bomba enzymatyczno-witaminiwa".
 • Lewatywy z kawy pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie toksyn, głównie z wątroby – najważniejszego narządu odpowiedzialnego za „sprzątanie” całego organizmu
Umów się na konsultacje
Praktyczna wiedza

Świadectwa
o diecie Gersona

Poniżej znajdziecie Państwo kilka wybranych opinii ludzi którym terapia Gersona radykalnie pomogła w drodze do odzyskania zdrowia. Wideo w języku angielskim.

Zadzwoń